Wyjazd z przyczepą do Chorwacji
W tym roku założenia wyjazdu z przyczepą do Chorwacji były następujące:
- 2 tygodnie urlopu
- koszt około 7 tysięcy zł
- dwa ciekawe campingi
- termin na początku wakacji
Z doświadczenia wiemy, że warto:
- mieć jeden dzień wolnego po powrocie zanim wróci się do pracy,
- wyruszając z centrum Polski w piątek popołudniu potrzebujemy dwóch noclegów w drodze,
- na jednym campingu spędzić minimum 5 nocy
Droga z przyczepą do Chorwacji
Noclegi, w drodze z przyczepą do Chorwacji, mieliśmy już sprawdzone w zeszłym roku. Spaliśmy w Mszania (niedaleko polsko-czeskiej granicy) oraz w Gamlitz w Austrii (blisko granicy ze Słowenią).
KRK Premium Camping Resort
Naszym pierwszym miejscem na wypoczynek był KRK Premium Camping Resort, który znajduje się na wyspie KRK, 2 km od miasta KRK. Jest to 5-gwiazdkowy kemping z sieci Valamar. Kemping miał 100% obłożenie, dlatego wybierając go, należy wcześniej dokonać rezerwacji (my robiliśmy to w marcu oraz w maju). Spędziliśmy tam 5 dni, korzystając z atrakcji kempingu (plaża, basen, darmowa strefa sportowa i gameingowa) oraz zwiedzając pobliskie miasto KRK.
Camping Valkanella
Nasz kolejny kemping o nazwie Valkanella był z sieci Maistra i znajdował się na półwyspie Istria niedaleko miast Funtana i Vrsar. Odległość między kempingami to zaledwie 150km, więc ruszając po śniadaniu z KRK na Valkanelli byliśmy już na obiedzie. Tutaj również mieliśmy rezerwację. Jednak na kempingu było wiele wolnych parceli, także prawdopodobnie wybierając się na Valkanellę nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji. Podczas naszego 6 dniowego pobytu na kempingu Valkanella, odwiedziliśmy miasteczko Vrsar oraz korzystaliśmy z odpoczynku na kempingu. (plaża, basen, dmuchańce, wodny plac zabaw, rożne place zabaw).
Jedzenie na campingu
Na nasz urlop zabraliśmy ze sobą wszystkie obiady oraz większość produktów spożywczych na śniadania i kolacje. W naszej przyczepie dethleffs c’joy 480 qlk mamy małą lodówkę podblatową o pojemności 81l. Dlatego, żeby przewieźć tyle jedzenia, zabraliśmy ze sobą lodówkę turystyczną Dreiha 35l od kamperowy.pl W zewnętrznej lodówce jechały zamrożone produkty (nawet lody się zmieściły). Natomiast lodówkę w przyczepie powiększyliśmy o zamrażalnik. (Jak powiększyć lodówkę w przyczepie?)
Tym sposobem na miejscu kupowaliśmy jedynie owoce, płatki śniadaniowe (bo ich zapomnieliśmy), świeżą rybę (to z łakomstwa bo było co jeść) oraz więcej lodów 😀
Koszty wyjazdu z przyczepą do Chorwacji
Koszt naszego wyjazdu na dwa tygodnie dla rodziny 2+2 z własną przyczepą do Chorwacji wyniósł 7750 zł. W tej kwocie nie jest uwzględnione jedzenie wzięte z domu. Uznaliśmy, że to samo jedli byśmy zostając w domu, więc nie wliczaliśmy tych kosztów. (Szczegółowe podsumowanie kosztów)
Plan wycieczki do Chorwacji 2023
- 23.06. godz. 19:00 wyjazd z okolic Warszawy i przejazd ok 350 km
- 23/24.06 nocleg w Mszanie
- 24.06 przejazd ok 550 km (przystanek na obiad w Mikulov, po ok 250 km)
- 24/25.06. nocleg w Gamlitz
- 25.06. przejazd ok 320 km
- 25-30.06. Krk Premium Camping Resort
- 30.06. zmiana campingu – przejazd ok 150 km
- 30.06-6.07. Camping Valkanella
- 6.07. przejazd ok 320 km
- 6/7.07. nocleg w Gamlitz
- 7.07. przejazd 550 km (przystanek na obiad w Mikulov, po ok 300 km)
- 7/8.07 nocleg w Mszanie
- 8.07. powrót do domu – przejazd ok 350 km
Następnym razem jedziesz z nami?
Jeśli nie masz swojej przyczepy kempingowej to polecamy przeczytać:
Wynajem przyczepy krótkoterminowy, długoterminowy, a może kupno własnej?
Wypożyczenie przyczepy kempingowej ? na co zwrócić uwagę?
4 komentarze
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback: